Jowisz z 31 sierpnia 2009 r.

Moderator: Coremeil

Postprzez Domek » 2009-09-01, 21:07

Jowisz wciąż góruje dość nisko nad horyzontem ale w kolejnych latach powinien wznosić się coraz wyżej. Warto od czasu do czasu poświecić chwilkę na zrobienie zdjęcia tego wspaniałego olbrzyma pomimo zadania utrudnianego przez zazwyczaj bardzo słaby seeing.

Oto moja próba z 31 sierpnia br.:

Obrazek

Pozdrawiam,
Dominik
Domek Offline


-#40%
-#40%
 
Posty: 259
Dołączył(a): 2008-05-05, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Paweł Baran » 2009-09-03, 07:33

Świetna fotografia Jowisza super takie mi się najbardziej podobają, zresztą Dominiku wszystkie Twoje zdjęcia są jak dla mnie rewelacyjne i zawsze jak mam czas odwiedzam Twoją stronę internetową by podziwiać Twój wysiłek i pracę. Pozdrawiam.
Całe nocne niebo jest nasze. Pozdrawiam
Paweł Baran Offline


-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2008-08-02, 19:25
Lokalizacja: Przysietnica

Postprzez POA » 2009-09-04, 20:25

Że Domek to istna czołówka Polskiej astrofoto (nie mówiąc o światowej) to wszyscy wiemy :-)

Jowisz już bardzo wyraźnie się podwyższył :-) Niedługo na niego zapoluję, ciekawe co wyjdzie. Chciałem jeszcze się uzbroić w filterki planetarne w dość szybkim najbliższym czasie. Teraz mamy ciekawe zjawiska w księżycach.
POA Offline

Avatar użytkownika
Admin
Admin
 
Posty: 415
Dołączył(a): 2008-04-09, 00:39
Lokalizacja: Przeźmierowo

Postprzez Paweł Baran » 2009-09-06, 17:12

Łukaszu ja nagrywam, co tylko da się nagrać o księżycach jowiszowych, i nawet mi się udaje, mam trochę materiału na DVD, w tym, że czasami warto sobie usadowić wygodnie na foteliku i oglądać w pochmurne dni te cudowne zjawiska, jakie były na nocnym niebie, nadal będę polował i nagrywał, jeśli tylko pogodna dopisze w nocy, bo Jowisz to naprawdę ciekawa planeta a jej księżyce zadziwiają jak przemieszczają się czy chowają za tarczę planety, a czasami na wzajemnie się zakrywają. ;-)
Całe nocne niebo jest nasze. Pozdrawiam
Paweł Baran Offline


-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2008-08-02, 19:25
Lokalizacja: Przysietnica


Powrót do Fotografia i astrofotografia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron