Gromada kulista M13

Moderator: Coremeil

Postprzez Domek » 2009-04-20, 21:29

Kolejne zdjęcie, na które materiał udało mi się pozyskać dzięki sprzyjającej pogodzie oraz poskładać dzięki ... wyrozumiałości żony i córek. ;-)

Obrazek

Wyższe rozdzielczości oraz dodatkowe informacje o zdjęciu dostępne są po kliknięciu na poniższy link:

http://www.astrophotography.pl/dso/m13/m13_050528.html

Pozdrawiam,
Dominik

PS. Wydaje mi się, że dział Astrofotografia na POA przypomina powoli galerię na mojej stronie. Jeśli nie odważycie się na prezentację własnych dokonań w dziedzinie astrofotografii to nie będę miał możliwości wspierania Was ewentualnymi uwagami i służenia pomocą w doskonaleniu warsztatu. Zachecam więc do prezentacji własnych zdjęć :-D
Domek Offline


-#40%
-#40%
 
Posty: 259
Dołączył(a): 2008-05-05, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez astrorys » 2009-04-21, 21:48

Domek napisał(a):PS. Wydaje mi się, że dział Astrofotografia na POA przypomina powoli galerię na mojej stronie. Jeśli nie odważycie się na prezentację własnych dokonań w dziedzinie astrofotografii to nie będę miał możliwości wspierania Was ewentualnymi uwagami i służenia pomocą w doskonaleniu warsztatu. Zachecam więc do prezentacji własnych zdjęć :-D


Nie jestem przekonany, czy powinienem publikować moje pierwsze (i jak na razie ostatnie) próby astrofoto, wykonane kompaktem na statywie. Dawne to były dzieje, kiedy nie wiedziałem jak wyglądają teoretyczne podstawy fotografowania nieba. Jak się łatwo domyśleć efekty były naprawdę mizerne (szum straszny i bardzo mało szczegółów) :-/
Czy jest więc sens pokazywać cos takiego :?:

Tak czy inaczej gratuluję przepięknej fotki.
astrorys Offline


-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2009-03-11, 14:02

Postprzez Domek » 2009-04-21, 21:53

astrorys napisał(a):
Domek napisał(a):PS. Wydaje mi się, że dział Astrofotografia na POA przypomina powoli galerię na mojej stronie. Jeśli nie odważycie się na prezentację własnych dokonań w dziedzinie astrofotografii to nie będę miał możliwości wspierania Was ewentualnymi uwagami i służenia pomocą w doskonaleniu warsztatu. Zachecam więc do prezentacji własnych zdjęć :-D


Nie jestem przekonany, czy powinienem publikować moje pierwsze (i jak na razie ostatnie) próby astrofoto, wykonane kompaktem na statywie. Dawne to były dzieje, kiedy nie wiedziałem jak wyglądają teoretyczne podstawy fotografowania nieba. Jak się łatwo domyśleć efekty były naprawdę mizerne (szum straszny i bardzo mało szczegółów) :-/
Czy jest więc sens pokazywać cos takiego :?:

Tak czy inaczej gratuluję przepięknej fotki.


Zawsze jest sens publikować własne zdjęcia jeśli zależy Ci na opinii i uwagach innych osób interesujących się zagadnieniem astrofotografii. Powinno zależeć, jeśli zamierzasz bawić się w to hobby i brnąć w nie coraz głębiej. ;-)

Pozdrawiam,
Dominik
Domek Offline


-#40%
-#40%
 
Posty: 259
Dołączył(a): 2008-05-05, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kasia:) » 2009-04-22, 14:07

Ja bardzo chętnie opublikuję własne zdjęcia, jak będzie zdrowie i skompletowany sprzęt! :-D

PS. Zamierzam być (chyba) pierwszą kobietą zajmującą się astrofotografią, choć taką najprostszą! :-P
Kasia:) Offline

Avatar użytkownika
-#20%
-#20%
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2008-06-18, 21:30
Lokalizacja: Police/k. Szczecina

Postprzez astrorys » 2009-04-22, 14:50

No to w takim razie dodaję jedno z moich pierwszych zdjęć nieba. Obiekt ten sam, co w tytule wątku, więc sądzę, że nie warto na początek zakładać nowego (tylko niestety jakość nie taka, jak na fotce z pierwszego postu) ;-)

Sprzęt: Olympus SP 560 UZ + statyw foto
Z tego, co pamiętam to iso400/15s lub iso800/8s :?:

PS: Widać cokolwiek dopiero w nowym oknie, po kliknięciu na zdjęcie
Załączniki
P8050121.JPG
Ostatnio edytowano 2009-04-22, 14:53 przez astrorys, łącznie edytowano 1 raz
astrorys Offline


-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2009-03-11, 14:02

Postprzez Domek » 2009-04-22, 23:06

astrorys napisał(a):No to w takim razie dodaję jedno z moich pierwszych zdjęć nieba. Obiekt ten sam, co w tytule wątku, więc sądzę, że nie warto na początek zakładać nowego (tylko niestety jakość nie taka, jak na fotce z pierwszego postu) ;-)

Sprzęt: Olympus SP 560 UZ + statyw foto
Z tego, co pamiętam to iso400/15s lub iso800/8s :?:

PS: Widać cokolwiek dopiero w nowym oknie, po kliknięciu na zdjęcie


No i cos tam juz widać. Musisz tylko postarać się zorganizować prowadzenie (montaż) i zamocować na nim aparat oraz dobrze ustawić ostrość i spokojnie będziesz robił ciekawe zdjęcia. :-D

Pozdrawiam,
Dominik
Domek Offline


-#40%
-#40%
 
Posty: 259
Dołączył(a): 2008-05-05, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mekmek » 2009-05-11, 18:54

Kuleczki to piękne obiekty, dość łatwe do zarejestrowane ( nawet krótkim czasem) i utrwalenie na kamerce czy aparacie, i wtedy dopiero zaczynają sie schody i to okrukne ( czyli brak ostrości,brak punktowości itd :) pięknie pokazałeś całą serię kulek
mekmek Offline


-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2009-04-08, 22:14


Powrót do Fotografia i astrofotografia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron