II-ga edycja Konkursu zagadkowego POA

Moderator: Coremeil

Postprzez Domek » 2009-03-10, 22:04

Pierwszy Konkurs Astronomiczny POA cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Co powiecie na to aby kontynuować zabawę w ramach nowego, bardzo podobnego do tamtego, Konkursu ? II-ga edycja ?

Jeśli będzie zainteresowanie użytkowników Forum to za ok. 2 tygodnie (powiedzmy od 22 marca 2009 r.) moglibyśmy oficjalnie rozpocząć kolejną edycję Konkursu z cyklem 10 zagadek. Ten kto odgadnie najwięcej zagadek wygra atrakcyjną nagrodę jaką tym razem będzie okular Ortho Pentax SMC 7mm (wartość nagrody ok. 300 USD). Wzorem poprzedniego Konkursu przewiduję również kolejne nagrody dla osób zamujących kolejne miejsca od 2-ego do 5-ego w postaci głównie publikacji/książek o charakterze astronomicznym. Tradycyjnie również wśród wszystkich uczestników obecnej II-iej edycji zostanie rozlosowana nagroda niespodzianka. ;-)

Tak jak w przypadku poprzedniego Konkursu zasady są proste - wygrywa ten, kto odgadnie najwięcej zagadek a jeśli będzie kilka osób, które odgadły tyle samo zagadek to zrobimy dogrywkę, w której będzie się już liczył czas udzielenia poprawnej odpowiedzi. Wygra ... najszybszy (odpowiedź trzeba będzie zamieścić wtedy bezpośrednio na forum).

Datę i czas ewentualnej dogrywki ustalimy z dogrywkowiczami.
W ramach poszczególnych zagadek Konkursu odpowiedzi udzielamy przesyłając je do mnie jako prywatną wiadomość (PW). Na udzielenie odpowiedzi przewiduję maksymalnie tydzień (przy każdej zagadce będzie podany termin na udzielenie odpowiedzi) tak więc postaram się w miarę możliwości co tydzień zamieszczać kolejną zagadkę.

Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie będzie mógł odpowiedzieć na jedna z zagadek nie będzie poszkodowany. Krótko mówiąc można na jedną zagadkę w Konkursie nie przesłać odpowiedzi a i tak zebrać komplet punktów (o ile oczywiście odpowiedziało się na "rozgrzewkę" - Zagadkę nr 1). Osoby, które nie wzięły udziału w Zagadce nr 1 zapasu jednej zagadki już nie mają.

Na początek mała rozgrzewka, ale oczywiście licząca się w ogólnej punktacji. Pozwoli mi ona również zorientować się w zainteresowaniu II-gą edycją Konkursu.

Proszę podać nazwę tej niewielkiej mgławicy planetarnej widocznej na poniższym zdjęciu (posiada nazwę własną lub liczbę z katalogu NGC).

Obrazek

Ponj wycinek kadru dla ułatwienia rozpoznania:

Obrazek

Przypominam - odpowiedzi poproszę do mnie wysyłać wyłącznie na moje PW. Na odpowiedzi czekam do 22 marca 2009 r. (niedziela) do godz. 21:00. Nie obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy więc można się zastanawiać do woli byle zdążyć przed powyższym terminem na udzielenie odpowiedzi. Zastrzegam sobie możliwość informowania, kto udzielił poprawnej odpowiedzi nawet w trakcie trwania danej zagadki.

Miłej zabawy bo głównie o miłą zabawę w Konkursie POA chodzi,
Dominik
Ostatnio edytowano 2009-03-23, 21:16 przez Domek, łącznie edytowano 2 razy
Domek Offline


-#40%
-#40%
 
Posty: 259
Dołączył(a): 2008-05-05, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Domek » 2009-03-11, 20:31

Bardzo się cieszę widząc liczbę prawidłowych odpowiedzi przesłanych do mnie w ciągu zaledwie niecałych 24 godzin od zamieszczenia zagadki. :-D Miło mi poinformować, że dotychczas prawidłowo odpowiedzieli:

Adam Tomaszewski, wimmer, Radek:), J.K., Iluvatar, Przemysław93, deadmike77, Adrian D, Kasia:), dampu, Tomi.

Czekam na kolejne poprawne odpowiedzi. :-D Dziękuję za Wasze zaangażowanie w naszą Konkursową zabawę.

Pozdrawiam,
Dominik
Domek Offline


-#40%
-#40%
 
Posty: 259
Dołączył(a): 2008-05-05, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez deep_space » 2009-03-11, 22:41

oo fajnie ze coś znowu sie dzieje :)
....................................................................
deep_space Offline

Avatar użytkownika
-#20%
-#20%
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2008-05-25, 22:18
Lokalizacja: Leszno

Postprzez pająk127 » 2009-03-12, 18:37

o zagadka :) :) :)
Ostatnio edytowano 2009-03-12, 18:52 przez pająk127, łącznie edytowano 1 raz
pająk127 Offline

Avatar użytkownika
-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2008-05-26, 18:01

Postprzez Kasia:) » 2009-03-12, 19:21

pająk127 napisał(a):o zagadka :) :) :)


W końcu się pojawiła. Czekałam z utęsknieniem :-D
Kasia:) Offline

Avatar użytkownika
-#20%
-#20%
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2008-06-18, 21:30
Lokalizacja: Police/k. Szczecina

Postprzez Domek » 2009-03-13, 20:16

Krótka aktualizacja listy osób, które dotychczas prawidłowo odpowiedziały (już 16 osób :-D ):

Adam Tomaszewski, wimmer, Radek:), J.K., Iluvatar, Przemysław93, deadmike77, Adrian D, Kasia:), dampu, Tomi, PiotrekGuzik, pająk127, Lejcyn, Paweł Baran, Mariusz.

Czekam na kolejne poprawne odpowiedzi. :-D

Pozdrawiam,
Dominik
Domek Offline


-#40%
-#40%
 
Posty: 259
Dołączył(a): 2008-05-05, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pająk127 » 2009-03-15, 15:02

Kasia:) napisał(a):
pająk127 napisał(a):o zagadka :) :) :)


W końcu się pojawiła. Czekałam z utęsknieniem :-D

Kasiu ,że zapytam nieskromnie ... na mnie czy na zagadke :-P :-P :-P ;-)
pająk127 Offline

Avatar użytkownika
-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2008-05-26, 18:01

Postprzez Kasia:) » 2009-03-15, 15:42

pająk127 napisał(a):Kasiu ,że zapytam nieskromnie ... na mnie czy na zagadke :-P :-P :-P ;-)


I jedno, i drugie... :lol: :-D :-D

PS.
Szkoda ze jeszcze tydzien musimy czekac na kolejna zagadke :/.
Ostatnio edytowano 2009-03-15, 15:51 przez Kasia:), łącznie edytowano 1 raz
Kasia:) Offline

Avatar użytkownika
-#20%
-#20%
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2008-06-18, 21:30
Lokalizacja: Police/k. Szczecina

Postprzez Domek » 2009-03-19, 07:39

Kolejna aktualizacja listy osób, które dotychczas prawidłowo odpowiedziały (już 18 osób ):

Adam Tomaszewski, wimmer, Radek:), J.K., Iluvatar, Przemysław93, deadmike77, Adrian D, Kasia:), dampu, Tomi, PiotrekGuzik, pająk127, Lejcyn, Paweł Baran, Mariusz, Altair, Szpils.

Gorąco zachęcam do udziału w Konkursie i czekam na kolejne odpowiedzi na tą pierwszą zagadkę. Przypominam, że termin na przesłanie odpowiedzi upływa w dniu 22 marca 2009 r. (niedziela), godzina 21:00.

Pozdrawiam,
Dominik
Domek Offline


-#40%
-#40%
 
Posty: 259
Dołączył(a): 2008-05-05, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Domek » 2009-03-22, 13:22

Przypominam, że dzisiaj po godzinie 21:00 oficjalny start II-ej edycji naszego Konkursu zagadkowego. :-D

Pozwalam sobie przedstawić nagrodę główną, którą jest okular orthoskopowy Pentax SMC O-7. Okular jest bardzo trudny do zdobycia i nie wyrywałbym się aby fundować taką nagrodę ale tak się złożyło, że kiedyś nabyłem 2 sztuki i jedną sobie zostawiam bo nie spotkałem jeszcze lepszego okularu tego typu.

Obrazek

Tak jak już wspominałem, przewiduje jeszcze dodatkowe nagrody dla uczestników naszej zabawy.

Pozdrawiam,
Dominik
Ostatnio edytowano 2009-03-22, 18:39 przez Domek, łącznie edytowano 1 raz
Domek Offline


-#40%
-#40%
 
Posty: 259
Dołączył(a): 2008-05-05, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Domek » 2009-03-22, 21:18

Czas na przesyłanie odpowiedzi na pierwszą zagadkę upłynął. Pora na podanie rozwiązania.

Zdjęcie przedstawia (przynajmniej taki był zamiar fotografującego) mgławicę NGC6543 (Kocie Oko).

Lista osób, które prawidłowo odpowiedziały na Zagadkę nr 1:

- Adam Tomaszewski,
- wimmer,
- Radek:),
- J.K.,
- Iluvatar,
- Przemysław93,
- deadmike77,
- Adrian D,
- Kasia:),
- dampu,
- Tomi,
- PiotrekGuzik,
- pająk127,
- Lejcyn,
- Paweł Baran,
- Mariusz,
- Altair,
- Szpils,
- astrorys,
- Coremeil.

Gratuluję i zachęcam do udziału w kolejnych zagadkach. Zagadka nr 2 już za moment. ;-)

Pozdrawiam,
Dominik
Domek Offline


-#40%
-#40%
 
Posty: 259
Dołączył(a): 2008-05-05, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Domek » 2009-03-22, 21:26

Przyszła pora na Zagadkę nr 2. Proszę o odpowiedź co to za gromada gwiazd jest widoczna na poniższym zdjęciu (oczywiście jest to gromada otwarta). Należy podać numer katalogowy tej gromady.

Obrazek

Przypominam - odpowiedzi poproszę do mnie wysyłać wyłącznie na moje PW. Na odpowiedzi czekam do 29 marca 2009 r. (niedziela) do godz. 21:00. Nie obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy więc można się zastanawiać do woli byle zdążyć przed powyższym terminem na udzielenie odpowiedzi. Zastrzegam sobie możliwość informowania, kto udzielił poprawnej odpowiedzi nawet w trakcie trwania danej zagadki.

Miłej zabawy bo głównie o miłą zabawę w Konkursie POA chodzi,
Dominik
Domek Offline


-#40%
-#40%
 
Posty: 259
Dołączył(a): 2008-05-05, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez deep_space » 2009-03-22, 22:37

coś mi tu nie gra.

Skoro rozpoczęcie dzisiaj to jakim cudem zagadka nr 2 ?

Biorąc pod uwage treść posta "wstępnego" sprzed dwóch tygodni to zagdka która została zakwalifikowana jako 1 powinna byc tylko rozgrzewką i liczona powinna być w ogólnej punktacji jako powiedzmy element decydujący przy wyniku końcowym.
....................................................................
deep_space Offline

Avatar użytkownika
-#20%
-#20%
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2008-05-25, 22:18
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Domek » 2009-03-22, 22:58

deep_space napisał(a):coś mi tu nie gra.

Skoro rozpoczęcie dzisiaj to jakim cudem zagadka nr 2 ?

Biorąc pod uwage treść posta "wstępnego" sprzed dwóch tygodni to zagdka która została zakwalifikowana jako 1 powinna byc tylko rozgrzewką i liczona powinna być w ogólnej punktacji jako powiedzmy element decydujący przy wyniku końcowym.


Wszystko gra. ;-) Na udzielenie odpowiedzi na zagadkę nr 1 (rozgrzewkę) było prawie 2 tygodnie. Jak wspomniałem zagadka ma się liczyć w ostatecznej punktacji więc co to za różnica czy jest to zagadka nr 1 czy nr 0 ?

Konkurs oficjalnie rozpoczeliśmy dzisiaj ale rozpoczeliśmy go do podania listy osób, które prawidłowo odpowiedziały na zagadkę nr 1. ;-)

Zachęcam do udziału w Zagadce nr 2 i kolejnych. :-D Jeśli ktoś przegapił Zagadkę nr 1 to i tak jeszcze nic straconego w walce o nagrody ale pamiętajmy, że głównie o zabawę (nie jest to wyścig szczurów) tutaj chodzi. :-D

Pozdrawiam,
Dominik
Domek Offline


-#40%
-#40%
 
Posty: 259
Dołączył(a): 2008-05-05, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez deep_space » 2009-03-22, 23:15

Dominiku, dla mnie osobiscie czy bedzie sie liczyc czy nie - żadna różnica (jak zdążyłeś zauwazyć z poprzedniej edycji - traktuje to jako zabawe , a moje obecne uwagi są w trosce o osoby które dzisiaj sie dowiedziały o konkursie i na starcie są jedną zagadkę do tyłu) :mrgreen:

Pragnę tylko nadmienic iż nigdzie wczesniej nie było powiedziane ze ta "przedkonkursowa" zagadka wchodzi w skład 10 zagadek konkursowych.
Liczyć sie (zgodnie z tym co wczesniej napisałeś) powinna ale jako bonus a nie zagadka główna konkursu - sam o niej pisałeś
"Na początek mała rozgrzewka, ale oczywiście licząca się w ogólnej punktacji. Pozwoli mi ona również zorientować się w zainteresowaniu II-gą edycją Konkursu"

tak wiec nie powinna mieć ona numeru 1 a jesli juz ma, a konkurs zaczął sie dzisiaj to sumarycznie powinno byc 11 zagadek.

Pozdrawiam
Radek
....................................................................
deep_space Offline

Avatar użytkownika
-#20%
-#20%
 
Posty: 101
Dołączył(a): 2008-05-25, 22:18
Lokalizacja: Leszno

Następna strona

Powrót do Fotografia i astrofotografia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron