Księżyc - I kwadra we mgle

Tu zamieszczane są szkice z naszych obserwacji.

Moderatorzy: Coremeil, Lejcyn, wimmer, ignisdei

Postprzez wimmer » 2008-12-08, 17:44

Witam
Jak to mówią, kto się nie rozwija, ten się cofa. Więc podjąłem się nowej techniki szkicowania - można powiedzieć, że bardziej artystycznej, plastycznej.
Oto mój 2 szkic w tej technice (pierwszy nie był do końca udany). Czyli biała pastela olejna i biała conté na czarnym papierze. Efekt jest znacznie lepszy na żywo. W skanie troszkę traci to urok, ale cóż...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
wimmer Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2008-10-07, 13:38
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Łukasz Wojtyniak » 2008-12-08, 20:14

Podziwiam! I talent i wytrwałość. Kiedyś dość dawno temu próbowałem coś tam narysować, ale Księżyc okazał się zbyt trudny... Jednak wolę go focić :oops:

Co do jakości skanu - próbowałeś zrobić zdjęcie i je wrzucić? Bo całkiem możliwe, że efekt będzie lepszy zwłaszcza gdy się ma starsze skanery. Tylko zapewne zdjęcie trzeba będzie zrobić za dnia bez flesza.
Pozdrawiam
Łukasz Wojtyniak
www.poa.home.pl
www.poa.com.pl
Łukasz Wojtyniak Offline


-#20%
-#20%
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2008-04-16, 21:32
Lokalizacja: Przeźmierowo

Postprzez wimmer » 2008-12-08, 20:40

Łukasz Wojtyniak napisał(a):Podziwiam! I talent i wytrwałość. Kiedyś dość dawno temu próbowałem coś tam narysować, ale Księżyc okazał się zbyt trudny... Jednak wolę go focić :oops:

Co do jakości skanu - próbowałeś zrobić zdjęcie i je wrzucić? Bo całkiem możliwe, że efekt będzie lepszy zwłaszcza gdy się ma starsze skanery. Tylko zapewne zdjęcie trzeba będzie zrobić za dnia bez flesza.


Dobry pomysł.
No właśnie nie próbowałem zrobić fotki, ale spróbuję.
Ogólnie mój skaner spisuje się dobrze, ale w przypadku taki obrazów tracą one urok. Kolory, cienie, struktura jest dobrze oddana. Jednak praca pozbawiona jest jakby głębi, nie widać tej czerni papieru, gry światła na grubej warstwie pasteli olejnej i tych bruzd. Trochę gorzej to wygląda zeskanowane.
Zobaczę, jak wyjdzie aparatem :)
pozdrawiam

P.S: I dziękuje za stworzenie działu "szkice obserwacyjne". Teraz wypełnię go po same brzegi :lol:
wimmer Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2008-10-07, 13:38
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Łukasz Wojtyniak » 2008-12-08, 23:58

Znam ten ból ze skanerem. Ja mam podobnie. Sprawuje się niby dobrze ale... wszelkie skany rysunków czy zdjęć kliszowych to gorsza sprawa. Z tym drugim na szczęście można sobie łatwo poradzić kupując nieco droższy skaner z możliwością skanowania klisz.
wimmer napisał(a):Teraz wypełnię go po same brzegi :lol:

Trzymamy za słowo!
Pozdrawiam
Łukasz Wojtyniak
www.poa.home.pl
www.poa.com.pl
Łukasz Wojtyniak Offline


-#20%
-#20%
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2008-04-16, 21:32
Lokalizacja: Przeźmierowo


Powrót do Szkice obserwacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron