Centrum Antykryzysowe POA

Obserwacje astronomiczne, planet, Słońca, Księżyca i wszystkiego innego :)

Moderatorzy: Coremeil, Lejcyn, Tomasz Zaraś

Postprzez Maks Kocot » 2009-07-28, 22:00

Witam serdecznie Wszystkich odwiedzających POA! Tym razem już na stronie głównej portalu.Wychodząc już poza granice forum Obserwatorium- chcę stworzyć z garstką przyjaciół -czyli Anią Ligocką i Maksymilianem Kocotem z pomocą Łukasza, jakby małe Centrum Antykryzysowe. Pomysł się narodził pod wpływem wydarzeń jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach w naszym Kraju- gdzie np. życie straciło aż 8 osób, podczas szalejących gwałtownych burz z porywistym wiatrem. Naszym zamiarem jest informowanie ludzi nie tylko o bezpośrednich zagrożeniach ze strony żywiołów takich jak tornada, gwałtowne burze czy wichury. Pragniemy także szukać sposobów jak zadbać o bezpieczeństwo pod czas takich zjawisk i propagować je wśród społeczeństwa. Przyjrzymy się sposobom działania profesjonalnych sztabów antykryzysowych i liczymy na ich pomoc i współpracę.

Zajmiemy się sposobami udzielania pierwszej pomocy, podstawami ratownictwa medycznego- to będzie działka Ani. Zapoznamy się ze sposobami wykrywania, badania oraz metodami wczesnego ostrzegania. Nie da się ukryć, że zjawiska tego typu będą częstsze - w tym są zgodni chyba wszyscy naukowcy w dziedzinie Meteorologii i Klimatologii. Jak widzimy, zwłascza ostatnio POA się rozwija, stale rozbudowuje nowe działy i wątki. Chcemy i my mieć udział we wsólnym tworzeniu Obserwatorium. Z wyrazami szacunku Tomasz Zaraś .


Kilka słów od Maksymiliana Kocota:

Razem z Tomkiem od jakiegoś czasu myślimy nad tym, jak będzie wyglądał nasz projekt. Mamy już bardzo dobre efekty tych narad, lecz na razie z wiadomych względów nie możemy zdradzić szczegółów. Teraz potrzebujemy Waszej pomocy, ponieważ to właśnie dla Was wszystkich tworzymy centrum, aby ostrzegać i uczyć . Czekamy na wszelkie sugestie w tym temacie. Mamy nadzieję, że dołączycie się do współpracy. W planach mamy uruchomienie specjalnej poczty, na którą każdy bez wyjątku będzie mógł wysyłać zdjęcia, zrobione podczas występowania różnych, ciekawych zjawisk atmosferycznych.

Tomek też coś napisał jeszcze ;-) :

Podzielam zdanie Maksa, pomysł z pocztą też jest znakomity. :) Bo to wszystko tworzymy z myślą o Was.Nasze Centrum, niech będzie uniwersalne i niech nie skupia tylko uwagi na zniszczenaich i tragedii - ale edukuje przez wszelkiego rodzaju sposoby - na zasadzie przyjemne z porzytecznym :) Dopiero zaczynamy- liczymy na cierpliwość i wyrozumiałość- jaki i na Waszą pomoc.

Podpiszemy się razem:

Pozdrawiamy,
Centrum Antykryzysowe POA ;-)
Obrazek
Maks Kocot Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2008-04-23, 13:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez czapla » 2009-07-28, 22:20

Jesli chodzi o moja czesc, postaram sie zamieszczac glownie informacje dotyczace pomocy osobom poszkodowanym przez zjawiska atmosferyczne. Ale nie tylko, gdyz mysle, ze kazdy powinein znac podstawowe zaasady pierwszej pomocy:] Jestem tu nowa, wiec mam nadzieje, ze zrozumiecie moje, hm... niedoswiadzcenie:))) Pozdrawiam slonecznie:)
Czapla:)
czapla Offline

Avatar użytkownika
-#Nowy
-#Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2009-07-24, 21:10

Postprzez Tomasz Zaraś » 2009-07-28, 22:46

No i wreszcie możemy powitać naszego Rodzynka ;-) Cieszymy się bardzo,że jesteś wśród Nas :-) Wiem,że posiadasz sporą wiedzą i na pewno postarasz się nią z nami wszystkimi podzielić :-> Witaj wśród nas- witaj w Centrum Antykryzysowym POA ;-) Nasza specjalistko od pomocy doraźnej ;-)
Tomasz Zaraś Offline

Avatar użytkownika
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2008-08-04, 21:47
Lokalizacja: IZDEBNO |SIERAKÓW|


Powrót do Obserwacje nieba

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron